3 skolininkų tipai ir kaip atgauti pinigus iš kiekvieno jų

3 skolininkų tipai ir kaip atgauti pinigus iš kiekvieno jų

Visos skolos - skirtingos ir visi skolininkai turi savų priežasčių, kodėl jų neapmoka. Šį kartą dalinamės su jumis patarimais, kaip atskirti dažniausiai sutinkamus skolininkų tipus ir kaip atgauti pinigus iš kiekvieno jų.

1. Tie, kurie suklydo ir nori klaidą ištaisyti

Su šia skolininkų grupe susitarti lengviausia.

Visi tie, kurie, pamiršo, nepastebėjo, praleido pro akis ar tiesiog tuo metu neturėjo pakankamai lėšų.

Šie skolininkai nėra tie, kurie vengia mokėjimo tyčia ar piktuoju, todėl ir susitarti su jais daug lengviau.

Ką daryti: priminkite apie neapmokėtą sąskaitą, paminėkite apmokėjimo terminą, prisekite sąskaitą prie laiško, priminkite apie visus galimus apmokėjimo būdus.

2. Tie, kurie vengia apmokėti bet kokia kaina

Skolininkai, kurie kvestionuoja kokybę, sako, kad negavo to, kas buvo pažadėta, darbai buvo nebaigti arba atlikti pavėluotai.

Tai grupė skolininkų, kurie padarys viską ir ras net menkiausią priežastį tam, kad išvengtų mokėjimo.

Todėl labai svarbu aiškiai ir konkrečiai apsibrėžti bendradarbiavimo, sutarties sąlygas.

Ką daryti: jei sutarties/bendradarbiavimo sąlygos nepadeda išspręsti ginčo, šiuo atveju geriausia kreiptis pagalbos į profesionalus, kadangi šio tipo skolininkai dažniausiai būna labai užsispyrę ir lengvai nepasiduoda. Todėl labiausiai juos iš vėžių išmuša profesionalo skambutis. Kadangi dažniausiai rimtų priežasčių neapmokėti sąskaitų jie neturi, po pabendravimo su skolų išieškotojais, šie skolininkai neilgai trukus apmoka sąskaitas.

3. Tie, kurie iš tiesų turi finansinių problemų

Šiuo atveju problemą išspręsti yra sudėtingiausia, kadangi dažnai finansinės problemos reiškia ir komplikuotą skolininko gyvenimo laikotarpį.

Kadangi skolininkas šiuo atveju turi rimtų problemų savo kasdieniame gyvenime, į raginius apmokėti dažnai tiesiog nereaguoja ir kad ir ką bedrytumėte, skolos neapmoka.

Ką daryti: susidūrus su tokiu skolininku, reikalingas strateginis problemos sprendimas - aiškus planas ir nuoseklus jo vykdymas. Todėl šiuo atveju rekomenduojame pasinaudoti profesionalų pagalba.

Gelvoros specialistai, susidūrę su tokiais  atvejais pirmiauia tampa skolininko patarėjais, padeda jam rasti būdų spręsti finansines problemas. Greta teikiamos pagalbos užmezgamas ryšys su skolininku ir sudaromas ilgalaikis planas. O vykdant jį palaipsniui atgaunami jūsų pinigai.

Jei išbandžius visus patarimus skolos atgauti patiems nepavyksta, susisiekite su mumis - suteiksime NEMOKAMĄ konsultaciją, kaip geriausia elgtis jūsų atveju.

Susisiekite su mumis

Jeigu turite prašymų, susijusių su asmens duomenų apsauga, kitų prašymų, klausimų, pretenzijų ar tiesiog norite išreikšti savo nuomonę, kviečiame susisiekti su mumis paspaudus žemiau esantį mygtuką ir užpildyti užklausos formą.