Tikra kliento istorija

Tikra kliento istorija

Kostas, baldų įmonės vadovas, šiandien dalinasi savo patirtimi - kaip netikėtai jų pečius užgulė skolininkas, kodėl situacija atrodė beviltiška ir kaip įmonė galiausiai atgavo savo pinigus.

Kartu su Tomu valdome šeimos verslą - gaminame baldus. Įmonę valdome jau 12 metų, per šį laikotarpį užmezgėme nemažai verslo santykių ir turime partnerių, su kuriais bendradarbiaujame jau gerą dešimtmetį. Tokiais kolegomis pasitikime, kadangi kartu esame padarę dešimtis projektų. Skolininkų visada turime kelis, tačiau kelių mėnesių bėgyje jie skolas padengia, todėl per daug dėl to nestresuojame ir skolų nesekame.

Skolininkas - patikimas partneris

Tačiau kiek kitokia istorija nutiko su vienu mūsų patikimu ir gerai pažįstamu partneriu. Kadangi žmogumi  pasitikėjome ir kiekvienos jo sąskaitos nesekėme, žinia, kad skola vilkinasi jau kone pusę metų ir siekia kelis tūkstančius eurų, labai nustebino.

Tuo metu galvojome, kad tai - nesusipratimas ir mūsų gerai pažįstamas partneris tiesiog negavo, nepastebėjo ar pamiršo apmokėti kelias sąskaitas.

Su tokiu naiviu požiūru prasidėjo mūsų kelionė per kopas.

Kaip atgauti pinigus be teismo?

Skambinome, rašėme laiškus, siuntėme SMS priminimus, bendravome draugiškai, mandagiai, ir griežtai, ir galų galiausia - piktai. Mūsų patikimas ilgametis partneris mus tiesiog ignoravo - tai pribloškė, šito juk nesitikėtumėte iš gero draugo?

Nenorėjome kreiptis nei į teismą, nei į skolų išieškotojus, kadangi vis tik verslo santykiai buvo paremti draugyste.

Tačiau mūsų verslas susidūrė su tikrai sudėtinga situacija: skolos suma buvo labai reikšminga ir gyvybiškai reikalinga apyvartinėms lėšoms.

Tikrai labai nenoriai, tačiau vis tik susisiekėme su Gelvoros specialistais. Ir galiu pasakyti atvirai - dabar gailimės, kad nepadarėme to anskčiau. Mūsų tuo metu turėta nuomonė apie skolos išieškotojus buvo visiškai neatitinkanti realybės, todėl Gelvoros darbuotojai mus labai maloniai nustebino.

Santykiai su skolininku išliko geri

Pirmiausia, nusimetėme nemažą naštą nuo savo pečių, kadangi skola tikrai slėgė psichologiškai. Kiekvieną pirmadienį, aptardami savaitės planą, vėl ir vėl pasižymėdavome, kad reikia skambinti, rašyti skolininkui. Nė vienas iš mūsų nenorėjo to daryti. Nuolat prašinėti savo pinigų tikrai nėra malonu, o po kelių nesėkmingų mėnesių nuo to tiesiog pavargsti.

Visų antra, esame patenkinti, kaip diplomatiškai buvo išspręsta situacija. Nenorėjome sugadinti verslo santykių, todėl šis aspektas mums buvo svarbus, o apie jį sužinojome iš pačio skolininko - po kiek laiko jis papasakojo, kad Gelvora labai diplomatiškai, profesionaliai bendravo ir planavo galimus apmokėjimo būdus.

Tik kiek vėliau sužinojome, kad mūsų skolininkas turėjo rimtų finansinių problemų apie kurias mums nieko nesakė. Vis tik Gelvoros specialistai sugebėjo su juo susitarti ir rasti būdų, kaip padengti mūsų skolą.

Pasimokėme, kad nereikia laukti

Nors ir dalimis per kelis mėnesius, tačiau galiausiai atgavome savo pinigus. Ir tai buvo geriausias sprendimas, koks galėjo nutikti, kadangi tuo metu prasidėjo karantinas ir apyvartinės lėšos įmonei buvo be galo reikalingos.

Dabar juokiamės iš požiūrio, kurį turėjome prieš tai, kad skolų išieškotojai - tai jau paskutinis galimas sprendimas. Mūsų patirtis parodė, kad tikrai nereikia laukti - jie irgi žmonės, bendrauja profesionaliai, supranta verslo kultūrą ir išsprendžia keblias situacijas diplomatiškai.

Tikimės, kad iš mūsų istorijos galės pasimokyti kiti verslininkai, kurie dvejoja ir delsia. Geriau jau negaišti savo laiko su skolininkais ir investuoti jį į verslo plėtojimą. Darykime visi tai, ką mokame geriausiai.

Kostas ir Tomas, baldų įmonės savininkai

Pasinaudokite mūsų nemokama konsultacija: mūsų profesionalai įsigilins į jūsų atvejį ir patars, kaip galite atgauti savo pinigus greičiau.

Susisiekite su mumis

Jeigu turite prašymų, susijusių su asmens duomenų apsauga, kitų prašymų, klausimų, pretenzijų ar tiesiog norite išreikšti savo nuomonę, kviečiame susisiekti su mumis paspaudus žemiau esantį mygtuką ir užpildyti užklausos formą.